Jak być piękną po imprezie.

Zdarza się, że czekamy na nią kilka tygodni, a kiedy nadchodzi, stajemy się nerwowe, by jak najlepiej wypaść na imprezie. I nikt nawet nie pomyśli, o tym, ze impreza szybko się skończy, a jej skutki mogą nam towarzyszyć jeszcze bardzo długo.
Jak sobie z nimi poradzić, by po nocy pełnej wrażeń, rozpocząć dzień bez dodatkowego obciążenia.
Po pierwsze nie należy wpadać w panikę. Ona nie tylko jest złym doradcą, ale dodatkowo dezorientuje i wprowadza zbędny chaos. Żeby lepiej sobie poradzić z syndromem dnia następnego, najlepiej rozpocząć przygotowania jeszcze w dzień poprzedzający imprezę.
Jeszcze przed wyjściem z domu przygotuj sobie miejsce do spania, będzie jak znalazł, kiedy zmęczona wrócisz do domu i nie będzie chciało ci się nawet palcem ruszyć. Pamiętaj, że spanie w byle jakim miejscu, będzie skutkowało byle jakim początkiem następnego dnia. Dodatkowo możesz na nocnym stoliku postawić witaminę c, aspirynę i butelkę z woda mineralną – najlepiej niegazowaną. Pomoże ci to bez wstawania z łóżka rozpocząć kurację odtruwającą.

Po powrocie. Dobrze jest delikatnie uchylić okno, dzięki dopływowi świeżego powietrza, nie będzie nas tak bolała głowa, a nasza cera przybierze bardziej pąsowej barwy. Zanim położysz się spać, powinnaś wypić co najmniej dwie szklanki wody mineralnej, zapobiegnie to „wysuszeniu” organizmu. No i jeszcze jedna istotna sprawa. Zmyj dokładnie makijaż, przed pójściem spać. Sklejony tusz do rzęs może nie tylko podrażnić oczy, ale również sprawi, że rano możesz ich nie otworzyć, bo będą takie spuchnięte. W tym celu warto zaopatrzyć się w chusteczki jednorazowego użytku, lub płatki do demakijażu. W kryzysowych sytuacjach są niezastąpione, a można ich użyć leżąc już wygodnie w łóżku. Jeżeli jeszcze masz trochę siły, to nałóż na twarz maseczkę dotleniająca lub przynajmniej posmaruj ją kremem odżywczym. Na pewno się opłaci.

Następnego dnia, rano. Warto ustawić przy łóżku dodatkowa szklankę z zimną wodą, by zaraz po przebudzeniu skropić nią twarz. Dzięki temu natychmiast pobudzone zostanie mikrokrążenie i skóra na pewno poczuje się lepiej. Kolejną sprawą po wstaniu z łóżka jest wzięcie prysznicu. Nie tylko nas odświeży, ale również postawi na nogi. Należy pamiętać, aby nie był zbyt gorący, bo może nas niepotrzebnie rozleniwić, a nam przecież chodzi o to, by się szybko pobudzić do działania. Warto w tym celu skorzystać z żeli pod prysznic o owocowych nutach. Może być mandarynka, cytryna, czy grapefruit. Oprócz przyjemnego zapachu mają one również moc pobudzającą zmysły. A o to nam właśnie chodzi. Przy tej okazji należy poświęcić również chwilę włosom. Dobrze, jeżeli umyjemy je ze dwa razy. Po pierwsze dlatego, by dobrze zmyć kosmetyki, które pozostały na nich po poprzednim wieczorze, a po drugie, by pozbyć się zapachu imprezy. Włosy bowiem chłoną doskonale każdy zapach – nawet dymu papierosowego.

Kiedy nie możesz, z powodu zbyt spuchniętych oczu poznać swojego odbicia w lustrze, warto nałożyć na nie kompres z rumianku i wykonać pięciominutowy masaż. W tym celu delikatnie przesuwaj opuszkami palców od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. Najlepiej zacząć go od dolnej powieki. Po piętnastu minutach po opuchliźnie nie powinno być śladu. Obolałe nogi zanurz na kilka chwil w chłodnej wodzie z solą kuchenną lub naparze z mięty. Zapewne przyniesie im to ulgę. Na twarz nałóż krem rozświetlający, najlepiej z witamina C. Świetne efekty przyniesie nałożenie maski nawilżającej lub rozświetlającej.
Z maseczka na twarzy zjedz śniadanie. Zrób to nawet wówczas, kiedy wydaje ci się, że nie jesteś w stanie niczego przełknąć. Twój organizm poturbuje węglowodanów – zapewnisz mu je spożywając pożywną jajecznice i popijając ją na przykład kwaśnym mlekiem. Wapń przywraca bowiem naturalne właściwości nadwyrężonej wątrobie. Dzięki temu szybko zniwelujesz skutki zatrucia, alkoholem i efekt kaca. Jeżeli nadal boli cie głowa wypija napój przyrządzony z jednej trzeciej szklanki wody i tabletki musującej lub łyżeczki sody oczyszczonej.
Odpowiedni makijaż.
Szarą cerę zakamuflujesz używając odpowiedniej bazy pod podkład i dobrze pokrywającego i dopasowanego podkładu. Dobrze jeżeli tym celu wykorzystasz kosmetyki zawierające drobinki odbijające światło. Since pod oczami zniwelujesz stosując korektor maskujący. Nada on jednolity odcień skórze wokół oczu. Nie należy w tym wypadku stosować ani czarnego eye – linera, ani bardzo ciemnego i intensywnego cienia do powiek. W tym wypadku stawiamy na pastelowe kolory, które nadają skórze świerzy wygląd. Nie powinnaś stosować również białej kredki na dolnej powiece – lepsza w tym wypadku okaże się błękitna. Wewnętrzne kąciki oka najlepiej zaakcentować jasnym cieniem do powiek, policzki podkreślić odrobiną różu. W żadnym wypadku nie stosuj tego dnia krwistoczerwonej szminki. Nie warto dzisiaj przyciągać spojrzeń. Lepiej wykorzystać transparentny błyszczyk. Nawilży on delikatny naskórek i zapewni odpowiednią ochronę, no i sprawi, że będziemy wyglądać bardziej naturalnie.
Te wszystkie triki pozwolą nam przetrwać następny dzień w jak najlepszej formie, warto je zapamiętać, kiedy następnym razem zdecydujemy się na udział w imprezie.

Podobne artykuły:

  1. Naturalny makijaż Jest lato i chyba nie ma kobiety, która nie chciałaby...
  2. Uroda jak morska bryza -cz.1 Ty już marzysz, żeby wypoczywać na nadmorskich plażach lub wspinać...
  3. Brwi pod specjalnym nadzorem Nie ma chyba kobiety, która nie chciałaby mieć kociego spojrzenia,...
  4. Dłonie pod ochroną Dłonie są twoją wizytówką, zatem należy zadbać o nie szczególnie...
  5. Na ratunek nogom Nasze nogi pracują na okrągło i gdyby podliczyć to, co...


1 komentarz »

  1. 4 innowacyjne produkty do demakijażu firmy L’Oréal Paris | Sklepy z kosmetykami - Blog says

    [...] są szczególnie dla nowoczesnych kobiet, ceniących sobie komfort stosowania produktów oraz ich szybkość aplikacji, działania. W tym przypadku do demakijaż można zastosować tylko jeden [...]

    Luty 19th, 2010 | #

Dodaj komentarz

:mrgreen: :neutral: :twisted: :shock: :smile: :???: :cool: :evil: :grin: :oops: :razz: :roll: :wink: :cry: :eek: :lol: :mad: :sad:

RSS feed for these comments. | TrackBack URI