Bez kategorii

Jak wygląda pełna pielęgnacja cery trądzikowej?

krem na skórze twarzy

Krem na trądzik to podstawa pielęgnacji cery ze zmianami. Niestety jego stosowanie nie jest wystarczające, by raz i na zawsze pozbyć się problemów z trądzikiem. Stąd też konieczne jest wprowadzenie do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej odpowiednio dobranych kosmetyków. Jak wygląda pełna higiena cery trądzikowej?

Oczyszczanie to podstawa

Krem nawilżający do cery trądzikowej powinno się aplikować wyłącznie na dobrze oczyszczoną skórę. Przyczyną pojawiania się zmian skórnych najczęściej są zanieczyszczenia np. z nadprodukcji sebum lub przenoszone na dłoniach. By się ich pozbyć, konieczne jest dokładne i silne oczyszczanie twarzy przynajmniej dwa razy dziennie. Dopiero na czystą skórę można aplikować kosmetyki o charakterze pielęgnacyjnym, które wtedy mają ułatwioną drogę wnikania w głębsze warstwy skóry.

punktowy krem na trądzik

Nawilżanie i dezynfekcja

Kremy nawilżające do cery trądzikowej powinny mieć też własności antybakteryjne. Dzięki temu mogą one zatrzymywać dalsze namnażanie się drobnoustrojów oraz powstawanie nowych zmian zapalnych. Dobry krem powinien być stosowany rano i wieczorem. W przypadku cery trądzikowej warto zrezygnować z klasycznego makijażu, który może powodować zwiększone wydzielanie sebum i przyczyniać się do powstania zaskórników. Lepiej jest nie stosować tłustych kolorowych podkładów. Zdecydowanie bezpieczniej jest sięgać po podkłady mineralne, które aplikuje się na warstwę użytego wcześniej kremu na trądzik. Dzięki temu nie ogranicza się jego skuteczności, ale sam podkład może tuszować ewentualne niedoskonałości.

Matowanie

Na koniec pielęgnacji warto użyć bibułek matujących. Są to specjalne kawałki papieru, które charakteryzują się wysoką chłonnością. Powinno się przecierać nimi czoło, nos oraz brodę. Te miejsca (czyli tzw. strefa T) są narażone szczególnie na nadprodukcję sebum, które powoduje brzydkie błyszczenie się skóry oraz wpływa na częstsze pojawianie się zmian trądzikowych właśnie w tym rejonie. Matowanie przy pomocy bibułek można powtarzać wiele razy w ciągu dnia.