Kosmetyki

Olejowanie włosów – prosty sposób na zdrowe włosy

olejki do włosów

Olejki do włosów to jedna z najskuteczniejszych metod pielęgnacji. Niestety jest to sposób, który nadal jest mało popularny, a szkoda, gdyż włosy stają się mocniejsze, zdrowsze i piękniejsze po olejowaniu. Co trzeba wiedzieć, nim rozpoczniemy olejować włosy?

Jak wybrać olejek do włosów?

Olejowanie włosów jest bardzo skuteczną i jednocześnie prostą metodą pielęgnacji trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie olejki są odpowiednie do każdego rodzaju włosów.

Włosy dzielimy na niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate. Każdy z tych rodzajów włosów powinien mieć inny olejek.

Włosy niskoporowate są gładkie, błyszczące i z natury zdrowe. Ich zaletą jest to, że są odporne na zabiegi kosmetyczne takie jak farbowanie czy rozjaśnianie. Olejki do włosów dostępne w sklepie Cocolita, które będą idealne do tego rodzaju to kokosowy, palmowy lub rycynowy. Warto również wypróbować masło shea lub kakaowe.

Włosy wysokoporowate są wyjątkowo wrażliwe i łatwo ulegają zniszczeniu. Nie są odporne na zabiegi kosmetyczne, chociaż łatwo się im poddają. Olejki do włosów, których warto używać przy wysokiej porowatości to lniany, z wiesiołka lub z pestek winogron.

Średnioporowate włosy charakteryzują się cechami włosów średnio i wysokoporowatych. Są łatwe w pielęgnacji, dobrze przyswajają składniki odżywcze zawarte w kosmetykach. Są to włosy, które nie sprawiają problemów. Olejki do włosów, które warto wybierać, to arganowy, migdałowy oraz makadamia.

Jak olejować włosy?

Istnieje kilka sposobów olejowania włosów. Najprostszy polega na wtarciu olejku w suche włosy, a następnie zmyciu go po 30 minutach.

Olejowanie włosów na noc polecane jest, gdy włosy są zniszczone. Olejek do włosów wcieramy w suche włosy, następnie warto zrobić warkocz lub kok, gdy włosy są dłuższe. Na poduszkę należy założyć koszulkę lub starą poszewkę, dzięki temu nie będzie ona wybrudzona. Rano można zmyć olejek z włosów.

Olejowanie włosów na mokro również nie jest skomplikowane. Jedyna różnica polega na tym, że należy nałożyć olejek na zwilżone włosy. Trzeba pamiętać, by włosy lekko osuszyć, by nie kapała z nich woda, a następnie olejek.