Kosmetyki

Czym jest czarne mydło – rodzaje i zastosowanie

czarne mydło

Czarne mydło to idealny produkt dla wszystkich miłośników tradycyjnych i naturalnych rozwiązań. Czarne mydło sprawi, że każda skóra stanie się odpowiednio nawilżona, odzyskując świeżość i młodzieńczy blask.

Czarne mydło – charakterystyka i rodzaje

Czarne mydło to całkowicie ekologiczny kosmetyk naturalnego pochodzenia. Mydła tego typu używa się przede wszystkim do pielęgnacji skóry oraz włosów.

Można spotkać kilka rodzajów czarnego mydła – w zależności od tego gdzie wytworzone zostało mydło, będzie ono miało różną konsystencję oraz skład. To co łączy wszystkie rodzaje czarnego mydła to naturalne składniki, brak konserwantów i sztucznych barwników.

czarne mydło

Najbardziej popularne czarne mydła to:

Czarne mydło Savon noire – to produkt powstający najczęściej w Maroku, do którego produkcji używa się czarnych oliwek oraz oliwy. Oliwki wraz z dodatkiem oliwy gotuje się w specjalnie do tego przeznaczonych kadziach, a następnie odparowuje.  

Czarne mydło Dudu-Osun –  Czarne mydła Dudu-Osun wywodzą się z Afryki, a dokładnie z Nigerii – czarne mydło służy tam do codziennego mycia skóry i włosów. W jego skład wchodzą między innymi: popiół z ziaren kakaowca, masło shea, miód i aloes.

Czarne syberyjskie mydło –  produkcja tego rodzaju mydła wymaga użycia mieszanki 37 roślin takich jak pokrzywa, rumianek, szałwia czy melisa. Czarne mydła syberyjskie ze względu na swą żelową konsystencję są bardzo chętnie wybierane jako produkty do codziennej pielęgnacji.

Właściwości czarnego mydła

Pośród wielu dobroczynnych właściwości czarnego mydła można wyróżnić między innymi jego kojący wpływ na cerę. Czarne mydło jest produktem odpowiednim dla każdego rodzaju skóry. Dzięki swym właściwościom hipoalergicznym może być stosowane również przez alergików i osoby borykające się z nadwrażliwością skóry. Czarne mydła mają właściwości rozjaśniające, sprawdzą się więc także jako środek do zwalczania przebarwień.

Czarne mydło jak te tutaj to produkt, który doskonale zadba o włosy, dokładnie je oczyszczając i nawilżając. Sprawdzi się w codziennej pielęgnacji skóry głowy – skład pozbawiony barwników i SLS przywróci równowagę i zadba o potrzeby nawet najbardziej wymagającej skóry.