Kosmetyki

Co zrobić, aby cienie długo utrzymały się na powiekach?

paleta cieni do powiek od Makeup Revolution

Standardowy, dzienny makijaż polega na nałożeniu na twarz warstwy podkładu oraz podkreśleniu oczu tuszem do rzęs. Chcąc uwydatnić i pogłębić spojrzenie, można iść o krok dalej i wykorzystać paletę cieni do powiek. Często jednak po kilku godzinach, cienie zbierają się w zagłębieniu powiek, tworząc nieestetyczny efekt. Jak tego uniknąć? Co zrobić, aby cienie utrzymały się na skórze w nienaruszonym stanie?

Dobra marka, długotrwały efekt

Aby cienie zbyt szybko się nie skrystalizowały, warto postawić na wysokiej jakości produkt. Choć cena może z początku odstraszyć, warto kierować się wydajnością kosmetyku. Dobre cienie do powiek będą przylegały do skóry nawet przez kilkanaście godzin, co oznacza brak konieczności poprawiania make-upu. Wniosek? Paleta cieni do powiek starczy na dłużej.

Baza pod cienie do powiek

Panie, które mają dość gromadzenia się cieni na załamaniu powiek, powinny zaopatrzyć się w dobrą bazę. Wyglądem przypomina ona tubkę fluidu.

Preparat może okazać się zbawieniem dla kobiet, które mają tłustą cerę. Wtedy nawet dobre cienie do powiek pod wpływem nadmiernego wydzielania sebum tracą przyczepność.

Baza nakładana pod cienie ma jeszcze jedną, sporą zaletę. Pogłębia kolor kosmetyku. Przy regularnym używaniu tego specyfiku, w szafie można z powodzeniem zrobić miejsce dla palety cieni do powiek o perłowym odcieniu – bez stosowania pudrowej bazy ich żywotność jest bowiem krótsza (zwłaszcza przy cerze skorej do przetłuszczania).

Jak widać, nie trzeba wiele, aby cienie długo utrzymały się na powiekach. Z wysokiej jakości paletą cieni do powiek i małym opakowaniem bazy można cieszyć się pięknym makijażem oczu!