Kosmetyki

Jaki żel antybakteryjny do rąk?

antybakteryjny żel do rąk - must have w czasach pandemii

Obecna sytuacja na świecie skutecznie przewróciła wszystko do góry nogami. Konieczne stało się nowych nawyków do codziennego życia. Jednym z nim stało się bowiem stosowanie żeli antybakteryjnych.

Antybakteryjny żel do rąk

Pandemia spowodowała, że żel antybakteryjny stał się nieodłącznym elementem codziennego życia. Większość osób zapewne nie zastanawia się, jaki żel należy wybrać. Obecnie są one dostępne tak naprawdę wszędzie, jednak aby kupić dobry produkt wart czytać etykiety, jakie znajdują się na opakowaniu. Dobry żel antybakteryjny powinien posiadać w swoim składzie co najmniej 60 procentowy alkohol. To właśnie on jest w głównej mierze składnikiem żelu do rąk. Dlaczego jednak warto go używać i jak działa?

Żele antybakteryjne do torebki

Praktycznie na każdym opakowaniu żelu znajduje się informacja, że produkt ten zabija 98 procent lub 99 wszystkich bakterii i wirusów. I jak najbardziej jest to zgodne z prawdą. Żel antybakteryjny powinien znaleźć się w każdej torebce. Obecnie w aptekach czy sklepach kosmetycznych można zakupić małe buteleczki tego produktu. Dbanie o higienę rąk w tych trudnych czasach powinno stać się obowiązkiem, którego nie należy zaniedbywać. Oczywiście wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem na utrzymanie dłoni w czystości jest częste mycie rąk. Jednak czasem staje się to niemożliwe. Warto zatem mieć w pogotowiu buteleczkę żelu, którym można spryskać dłonie. Zaleca się dokładnie wsmarowanie żelu między palcami. Z uwagi na to, że zawiera on ogromne ilości alkoholu w swoim składzie, ręce mogą stać się czasem mocno przesuszone. W tym przypadku dobrze jest stosować kremy nawilżające, które pomogą przywrócić odpowiedni stan skóry dłoni.

W miejscach zatłoczony, po wyjściu z tramwaju czy na zakupach żel antybakteryjny może okazać się niezwykle potrzebny. Oczywiście nie oznacza to, że jego stosowanie może zastąpić częste i dokładnie mycie rąk. Jest to bowiem tylko ratunek w przypadku, kiedy dostęp do wody i mydła jest niemożliwy, a umycie rąk staje się konieczne.