Kosmetyki

Dobry krem do rąk – jak wybrać i na co zwrócić uwagę

zimowy krem do rąk intensywnie nawilżający

Z problemem suchych i podrażnionych dłoni boryka się bardzo wiele osób. Nic w tym dziwnego, każdego dnia są one narażone na bardzo wiele szkodliwych czynników. Ostatnimi czasy problemem są środki dezynfekujące, które mogą mocno podrażniać delikatną skórę. Krem nawilżający do rąk to pierwsza pomoc w takich przypadkach.

Krem do rąk z parafiną

Większość kremów do rąk wykazuje w składzie parafinę. Czy jest ona rzeczywiście dobra? I tak i nie. Wszystko zależy od tego, do czego konkretnie krem ma służyć. Parafina to przede wszystkim środek tworzący na skórze warstwę okluzyjną. Dzięki temu dłonie są chronione przed czynnikami zewnętrznymi i detergentami. Kremy do rąk z parafiną świetnie sprawdzą się dla osób, których dłonie są suche i spierzchnięte przez często stosowanie środków do dezynfekcji na bazie alkoholu. Parafina tworzy barierę, która uchroni skórę przed przesuszeniem. Warto jednak mieć drugi krem, który stworzony będzie na bazie naturalnych olejów i maseł. Naturalny krem  do rąk ma większe wartości pielęgnacyjne. Właśnie dlatego warto posiadać dwa rodzaje kremów do rąk i stosować je naprzemiennie.

Dobry krem do rąk – składniki

Świadome kupowanie produktów to bardzo ważna cecha roztropnego klienta. Producenci w swoich reklamach często obiecują rzeczy, które niewiele wspólnego mają z rzeczywistością. Na co w takim razie zwrócić uwagę kupując nawilżający krem do rąk? Substancje których warto szukać to przede wszystkim masła i oleje roślinne. To właśnie one dbają o dostarczenie skórze składników odżywczych. Naturalne kremy do rąk bazują najczęściej na maśle shea. Właściwości nawilżających nadaje gliceryna roślinna, można ją spotkać w większości kremów do rąk. Krem o dobrym składzie zawierać będzie również witaminy, mocznik, alantoinę i pantenol. Warto szukać kremów, które zawierają również probiotyki, aloes, niacynamid i skwalan roślinny. Dobry krem do rąk powinien przede wszystkim nawilżać, ale tworzyć również barierę ochronną, która przyspieszy regenerację podrażnionego naskórka.