Kosmetyki

Jak dobrać kosmetyki do twarzy?

Promienista, zadbana cera to marzenie wielu kobiet. Niestety, spora część pań skarży się na wieczne niedoskonałości, podrażnienia, nieestetyczne zaczerwienienia. Sporo tych problemów może wynikać z nieprawidłowej pielęgnacji lub źle dobranych kosmetyków. Nie da się ukryć, że sposób, w jaki traktujemy naszą buzię ma ogromne znaczenie na to, w jakiej jest ona kondycji.

Jak dobrać kosmetyki do twarzy?

Dobór odpowiednich kosmetyków – mleczka do demakijażu, kremu pod oczy, czy maski nawilżającej – jest niemożliwy, zanim nie pozna się swojej cery. W pierwszym kroku należy zatem zdefiniować, jaki rodzaj cery się ma. Właścicielki cery naczynkowej będą przecież stosowały inne płyny micelarne i kremy, niż te, które mają skórę tłustą, o grubym naskórku. Warto zastanowić się nad tym, jak zachowuje się nasza skóra w różnych warunkach i na tej podstawie ustalić, czego jej tak naprawdę potrzeba.

Codzienna pielęgnacja – jak ją wykonać?

Podstawowym krokiem dobrej pielęgnacji buzi, jest jej dogłębne oczyszczanie. W pierwszej fazie należy zmyć makijaż, stosując mleczko do demakijażu. Jeśli ktoś się nie maluje, wystarczy, że sięgnie na tym etapie po płyn micelarny. Następnie warto umyć buzię żelem albo olejkiem. Oczyszczoną buzię trzeba koniecznie potraktować tonikiem, który wyrówna pH skóry. W kolejnym kroku warto zaaplikować serum do twarzy a następnie nałożyć krem nawilżający. Dobrze wybierać kosmetyki o możliwie najbardziej naturalnych składach.

Płyny micelarne oraz inne kosmetyki dostępne są na przykład na Drogeria.pl.